Vetle Rønningen til U-EM

Skrevet av Olav Rebtun

Vetle Rønningen skal representere Norge under U-EM i Kroatia 9 til 22 August. Og deltar også i en oppkjørings turnering Scandlberico i Spania i forkant av mesterskapet.

Vi i  BHK gratulerer med uttaket og ønsker Vetle lykke til.

Til ScandIberico og EM

U-gutta (LM98) deltar i Scandiberico i Spania før de reiser til Kroatia hvor det skal spilles EM fra 09.-22. august

ScandIbericoturneringen blir U-guttas siste oppkjøring før EM. I Spania møter Norge Spania, Sverige og Portugal. Samlingen og turneringen varer fra 28. juli til 1. august.

9. august er det avreise for EM-troppen til Kroatia. I innledende EM-kamper møter Norge Spania, Frankrike og Sveits.

Norges Håndballforbund har tatt ut følgende spillere: 

Emil Kheri Imsgard, Elverum Håndball (Født 06.03.98) (Kamper/Mål 006/000)
Halvor Elias Nærland, Nærbø IL (14.02.98) (009/000)
Vetle Rønningen, Bodø HK (13.05.98) (012/031)
Preben Egeli, Kristiansands IF (05.04.98) (006/016)
Andreas Horst Haugseng, Nærbø IL (18.08.98) (011/034)
Anders Teige Bøe, Herkules Håndball (28.10.99) (003/003)
Leif-Erik Brenne, Falk SK (04.04.98) (003/016)
André Pung Tuzov, Falk SK (12.09.98) (003/006)
Thomas Horneland Boilesen, Haslum IL (11.11.98) (010/027)
Tord Aksnes Lode, Nærbø IL (27.10.98) (000/000)
Sindre Heldal, Fyllingen Håndball Elite (10.02.99) (007/018)
Olaf Hoffstad, Sandefjord TIF (08.01.99) (013/052)
Fabian Sandven, Bækkelaget SK (03.05.98) (003/008)
Peter Dahl Christensen, St. Hallvard (08.02.98) (000/000)
Felix Lunde, Kolbotn IL (02.07.99) (000/000)
Bjørnar Pedersen, Ski IL (26.04.98) (010/015)
Simen Holand Pettersen, Sandefjord TIF (08.04.98) (010/019)

Reserver:
Alexander Mitrovic, St. Hallvard (12.03.98) (000/000)
Jostein Østrem, Nøtterøy Håndball Elite (11.06.98) (003/010)
Karsten Skinnarland Enoksen, Runar IL (27.08.98) (013/012)
Stian Vigre, Nærbø IL (12.03.98) (003/003)
Fredrik Butler Vang, Nøtterøy Håndball Elite (12.04.98) (000/000)
Marius Klevstad, Runar IL (25.03.98) (000/000)
Roald Lien, Bækkelaget Håndball Elite (11.01.98) (010/017)
Sander Løvlie Simonsen, ØIF Håndball Elite (09.07.98) (012/028)
Jacob Weideman, Nøtterøy Håndball Elite (16.09.99) (000/000)
Eirik Varpe, Nøtterøy Håndball Elite (27.04.99) (000/000)
Nikolai Wiig, Haslum IL (20.11.98) (003/000)

Det er tatt ut 17 spillere til Scandiberico. Dette vil bli redusert til 16 spillere til EM. Spillerne vil få beskjed under Scandiberico hvem som skal være med til EM.

Ledelse:
Geir Erlandsen, trener
Anstein Engravslia, trener
Jonathan Orvik Giladi, fysioterapeut
Eirik Haugdal, videoressurs (i Scandiberico)
Espen Fossli Olaussen, videoressurs (i EM)
Gry Hege Knutsen, hovedleder (i EM)

Oppmøte Scandiberico:
Torsdag 28.07 kl. 1100 Oslo Lufthavn

Hjemreise:
Søndag 01.08 kl. 1200 Oslo Lufthavn/Samling slutt

Innkvartering i Burgos, Spania:
28.07 – 01.08 University Dorm Hall «San Agustín»

Spillehall:
Polideportivo Municipal El Plantío
Adresse: Calle de la Cascajera, s/n, 09007 Burgos, Spania

Program for samlingen: 

Torsdag 28.07
1100 Oppmøte Gardermoen
1805 Ankomst Bilbao – Buss videre til Burgos

Fredag 29.07
Kl 1700 Norge – Portugal

Lørdag 30.07
Kl 1700Norge – Sverige

Søndag 31.07
Kl 1200 Norge – Spania

Mandag 01.08
0650 Avreise Bilbao
1150 Ankomst Oslo Lufthavn – Hjemreise

Oppmøte EM:
Tirsdag 09.08
kl. 0900 Olympiatoppen Sportshotell

Hjemreise:
Mandag 22.08
kl. 1250 Oslo Lufthavn/ samling slutt

Innkvartering i Zagreb:
Hotel Holiday, Jankomir 27
10090 Zagreb, Kroatia

Norges gruppe (A): Spania, Frankrike, Norge, Sveits

Spillearena
Sports hall «Sutinska Vrela»
Podsusedski trg 14B, 10090 Zagreb, Kroatia

Program for EM

Tirsdag 09.08
0900 Oppmøte
1000-1200 Trening i hall (NIH, Oslo)
Lunsj
1700-1900 Trening i hall (NIH)
Middag
Kveldsmat

Onsdag 10.08
0415 Buss fra Olympiatoppen til Gardermoen
0710 Avreise Oslo Lufthavn
1340 Ankomst Zagreb
1700-1825 Trening Sutinska Vrela

Torsdag 11.08
1000-1055 Trening Kutija Sibica
1700 Spania – Norge

Fredag 12.08
1100-1155 Trening Kutija Sibica
1900 Norge – Frankrike

Lørdag 13.08
Hviledag
1330-1455 Trening Kutija Sibica

Søndag 14.08
1100-1155 Trening Sutinska Vrela
1900 Norge – Sveits

Videre kamper avhengig av plassering i gruppespillet.

Mandag 15.08 Hviledag
Tirsdag 16.08 Mellomrunde
Onsdag 17.08 Mellomrunde
Torsdag 18.08 Hviledag
Fredag 19.08 Plasseringskamper/semifinale
Lørdag 20.08 Plasseringskamper/hviledag
Søndag 21.08 Plasseringskamper/finaler

Mandag 22.08 Hjemreise

Mer om U-gutta

Mer om U-EM i Kroatia